вівторок, 9 квітня 2013 р.

Мистецтво Шпаргалки



Шпаргалка, як відомо - кращі ліки від передсесійного стресу. Безсумнівно є люди які можуть прекрасно обходиться й без цього дива цивілізації, але їх небагато, і наша розмова сьогодні не про них.
То що ж таке шпаргалка? Які вони бувають, і як їх вірно використовувати? От питання які не дають нам спокою сьогодні, у ці похмурі напружені дні перед зимовою сесією, що невблаганно наближається. Але не будемо тужити, краще поговоримо про приємне. Не багатьом відомо, що шпаргалку винайшли зовсім не школярі-двієчники, і навіть не гульвіси-студенти середніх віків. Її авторство приписують одному із наймогутніших людей Західної Європи кінця VIII століття, королю франків Карлові Великому. Карл Великий у своє правління розширив межі Франкскої держави вдвічі, хоча не вмів читати й писати. Але укази підписані його рукою дійшли й до наших днів. Як же це могло статися?


 Відповідь дуже проста - у Карла Великого була шпаргалка. Вченими мужами того часу був придуманий і виготовлений зразок підпису на пергаменті. Коли потрібно було підписати державний документ Карл ретельно змальовував своє ім'я й титул зі шпаргалки. Шпаргалки популярні в ораторів, учителів, телеведучих і звичайно ж студентів та школярів. Шпаргалка потрібна коли необхідно запам'ятати велику кількість інформації, а зробити це з певних причин неможливо. Студенти, школярі й абітурієнти довели майстерність виготовлення шпаргалки до досконалості. Допоміжний інструмент для здачі іспиту або заліку перетворився в хитромудру систему з папірців, іноді й з технічними хитрощами. На даний момент все освічене людство прийшло до єдино вірного висновку - шпаргалки писати потрібно! Це зумовлено багатьма причинами. По-перше, усе запам'ятати неможливо, особливо дати, формули, цитати й т.д. Написавши ж її, ви точно зможете все це "згадати". По-друге, знаючи, що в кишені у вас перебуває шпаргалка, ви почуватимете себе набагато впевненіше, ніж без неї, що є гарним психологічним фактором при здачі іспиту. По-третє, під час написання шпаргалки, ви зможете запам'ятати частину матеріалу, принаймні, ви точно будете в ньому орієнтуватися. Із усього вже сказаного випливає ряд правил написання шпаргалок. Розглянемо основні види й форми існування шпаргалок у сучасному світі. Звичайно дана класифікація не претендує на вичерпність, але деяку практичну інформацію знервованим студентам принести може.
Шпаргалка звичайна
Папірець, на якому дрібним шрифтом тезисно написана відповідь на одне або кілька питань. Списати з такої шпори в більшості викладачів дуже складно. Зручніше за все буде списати, якщо сісти в середині аудиторії, щоб у викладача не було прямої видимості шпори, а у вас була пряма видимість викладача. Тобто треба покласти шпору за чию-небудь спину. Вдається списати в 25-50% випадків, частково списати - в 50-75% випадків. Краще місце для такої шпори - внутрішня кишеня піджака.
Бодіарт
Бодіарт - дослівний переклад - "натільне мистецтво", не далеко пішов від істини. Написавши текст шпаргалки на руці або нозі (особливо для дівчин у спідницях), можна без усякого шурхоту й зайвої метушні, легко його списати під час іспиту.
Бомба
Листок із заздалегідь написаними правильними відповідями. Вимагає багато часу для підготовки. Один з найкращих методів. Однак, щоб усе вийшло, треба сходити на іспит до іншої групи, довідатися на яких аркушах проводиться іспит і написати правильні відповіді точно на таких же аркушах. У процесі іспиту необхідно відразу ж знайти правильну відповідь і висунути його із загальної пачки. Потім упевнено що-небудь писати на своєму листочку, щоб екзаменатор бачив, що ви працюєте. Коли напишете один аркуш, необхідно замінити аркуші. Це можна зробити, коли викладач відійде. Якщо не виходить, то робіть вигляд, що аркуш упав. Поки піднімаєте, дістаєте інший аркуш, а той кидаєте в кишеню або в парту. Імовірність успіху - 80-90%.
Невидима бомба
Пишеш відповіді на квитки, кожна відповідь на новому аркуші, але попередньо підкладаєш під аркуш на якому пишеш чистий аркуш паперу. На ручку треба натискати якомога сильніше. Перший листок (на якому писав) можна викинути. На іспиті тягнеш квиток і дістаєш на вид чистий листочок, а насправді готова відповідь на квиток. Ловиш кут під яким видно краще й обводиш те, що там вдома написав Все!
Книжкова
Листки, вирвані із книги. Списати з такої шпори досить складно, але на її написання практично не витрачається часу. Однак якщо викладач заловить із такою шпорою, то доведеться пояснювати, навіщо вирвав листки із книги. Імовірність списати 25-50%, частково списати - 50-75%. Краще місце для такої шпори - внутрішня кишеня піджака.
Рулонна
Роздруківка на туалетному папері. Для цього треба набрати дрібним у шрифтом текст, потім роздрукувати його на щільному туалетному папері. Перевага способу в тому, що на маленькому шматочку можна розмістити всі питання. Якщо екзаменатор помітить що ви списуєте, то необхідно швидко змотати туалетний папір у рулон, показати її й попроситися вийти. Це звичайно нерозумно, але принаймні він не здогадається що ви списували. У туалеті вчите ваше питання хвилин 5, заходите й пишете. Імовірність списати з такої шпори - 50-70%, частково списати 70-90%. Краще місце для такої шпори - внутрішня кишеня піджака або кишеня штанів.
Плеєрна
Аудіозапис із правильними відповідями на питання. Просто треба увімкнути в потрібний момент плеєр. Незручність у тому, що треба довго шукати потрібне питання й у тому, що людина з навушниками на іспиті виглядає дивно й підозріло. Щоб списати з такої шпори потрібно вибрати позицію ближче до кінця аудиторії й поруч із вікном. На останню парту сідати не рекомендується. Можна спертися на вікно, затиснути навушники руками й робити вигляд, що думаєш. Однак писати при цьому дуже важко. Імовірність списати з такої шпори - 25-30%, частково списати 40-50%
Hands free
Береться мобільний телефон. Купується до нього така примочка, названа "Hands free", що являє собою навушник (один) і підключається до телефону. На дроті, що йде від навушника до телефону є мініатюрний мікрофончик. Все, технічне забезпечення готове. Але потрібна ще одна людина, вільна під час вашої здачі іспиту. Отже, підключаєте всі ці штуковини, дзвоните (бажано заздалегідь) своєму напарникові, берете квиток і сівши на місце, диктуєте питання в мікрофон. Напарник на іншому кінці дроту спокійно відкриває зошит з лекціями (книгу, ксерокопію й т.д.) і диктує Вам відповідь. Ви все ретельно не поспішаючи записуєте, збираєте апаратуру і йдете відповідати. Цей спосіб найбільше зручно використовувати дівчатам з довгими волоссям. Добре, якщо все це відбувається взимку. Тоді всі дроти ховаєтюся під светр, а мікрофон не видно в довгому волоссі.
Калькуляторна
Електронний записник із введеним текстом відповідей на питання. Списати з такої шпори, особливо по тих предметах, де потрібний калькулятор, вдається в 95% випадків, причому у викладача це не викликає підозри.
Додаткова література
Звичайно на контрольній в серйозних установах можна користуватися додатковою літературою - планами рахунків, договорами, кодексами, довідниками, словниками та інше. Отож, намагайтеся, щоб цієї самої літератури у Вас завжди на столі було якнайбільше - тоді не важко буде де-небудь між двома енциклопедіями сховати маленький листочок. Або ж поклади купу білих аркушів, типу чернетки, і ховай шпори між ними.
Пейджерна
Пейджер з попередньо скинутим на нього текстом. Оскільки у наш час нікого не здивуєш такими коробочками, то можна спокійно списувати не боячись, що запалять. Залежно від типу пейджера туди може поміститися 1, 5-3 аркуші формату А4. Імовірність списати з такої шпори 70-85%, частково списати 80-95%.
Голчаста (Alhimic)
На іспитах нашкрябаєте на ручці голкою всі відповіді й все проходить чудово. З боку все виглядає досить безневинно, начебто б пишу ручкою й все тут.
Краватка
Текст шпаргалки пишеться на краватці. Беремо краватку зі світлим однорідним тлом і дрібним шрифтом, рівними смужками пишемо все, що потрібно. Просто смугаста краватка, яка безсумнівно додає Вам шарму.
Карткова
Карти - маленькі папірці у вигляді гральних карт, розкладені по темах у різних кишенях. Особливість у тому, щоб створити каталог всіх папірців. На іспиті подивившись каталог, шукаєте в зазначеній кишені потрібну карту-шпору. Знайшовши всі карти-шпори, спокійно списуєте. Для полегшення пошуку їх можна пронумерувати. Невеликі карти легко сховати під руку або під аркуш на вашій парті. Ризик звичайно є. У шпорній справі ризик є завжди, від цього нікуди не дітися.
На гумці, або "Скакалка"
Пишеш на папірці відповідь, на зворотну сторону скотчем ліпиш кінець гумки від боягузів, інший кінець прив'язуєш до руки. При небезпечному наближенні Скліфасовського папірець слід відпустити, на що жуйка негайно зреагує хованням у рукав.
Журнальна
На край столу кладеш який-небудь великий глянцевий яскравий журнал, або щоденник, або записну книжку – чим більше, тим краще. І попередньо подбай про те, щоб шпори були роздруковані у вигляді вузької горизонтальної смужки з колонками, а скраю ліворуч була надрукована назва теми, визначення, квитка та інше. Висунь шпори так, щоб були видні назви, і після ознайомлення з темою контрольної або квитком акуратно витягнися потрібну - а потім демонстративно ховай журнал, "типу він мені заважає". Це полегшує пошук потрібної шпори з великої купи.
Дискетна
У дискети є клапан, що рухається. Ну, отож відсуваємо її й пишемо на дискеті шпаргалку ручкою або маркером. Хто не хоче зайвої мороки, той просто бере роздирає дискету на дві частини (якщо на чотири, то буде проблематично збирати) виймаємо диск, клеїмо на нього папірець зі шпаргалкою. Збираємо назад - все, шпора готова - тепер на сесії кладемо цю дискету на стіл і, коли треба так, ніби граючи, відсуваємо клапан вліво й починаємо знизу обертати диск. Щоб було все „в ажурі”, можна ще на дискету зверху чого-небудь налеїти, а збоку зробити розмітку, як на лінійці, щоб якщо викладач запитає :"Що це таке?", - ти міг упевнено сказати: "Нова лінійка".
Електроніка
А чому б не взяти ноутбук, написати на ньому білою фарбою ЕЛЕКТРОНІКА, сказати викладачеві, що це калькулятор і з розумним обличчям списувати з екрану. Нічого, що всі дівчата будуть називати Вас ідіотом. Однак іспит принесе вам тільки приємні враження.
Сигаретна
Для тих, хто палить: шпаргалку ховаєш у сигарети замість тютюну, а пачку на іспиті кладеш на стіл. Можна на сигаретах номер квитка написати. Найголовніше, якщо викладач теж палить, то сигарети подешевше потрібні.
Коміркова
Оскільки зараз на вулиці холодно - одягаєш светр, у якого комір добре розтягуватись, і з внутрішньої сторони светра прикріплюєш шпаргалку, а коли треба подивитися, то робиш вигляд, що тобі спекотно й, відтягнувши комір, дивишся в шпаргалку.
За спиною
Потрібно: прозора обкладинка для книги, ручка, руки, папір. Коли виходиш відповідати під обкладинку закритої книги кладеш папірець із віршем, що викликає в тебе стійкий блювотний рефлекс при спробі вивчити його, встаєш ,по можливості за спиною викладача (вони звичайно всіх спиною слухають) і читаєш, небагато запинаючись(начебто згадуєш).
4 шрифт
Берете товсту ручку, далі роздруковуєте шпору 4 шрифтом і скотчем наклеюєте на ручку по окружності. Імовірність списати - 99%
Чупа-Чупс
Ультрасучасна технологія виготовлення шпаргалок така: купи в магазині великий чупа-чупс. На жаль з'їсти ти його не зможеш, тому що після застосування він може мати непридатний тобто неїстівний вигляд. Намасти його голівку канцелярським клеєм і обмотай шматками паперу з формулами. Потім акуратно обклей скотчем. На парі (іспиті) його можна періодично діставати й списувати, а в небезпечні моменти засовувати в рот. Приємного апетиту! Головне не проковтнути його від страху. І наостанок варто нагадати, що використовуючи все перераховане вище, варто пам'ятати, що викладач - студент у минулому, і деякі хитрощі знає. А якщо не знає, то його вчать самі студенти, своїми невдалим списуванням. Все-таки викладачі "не вчора з дерева злізли" і розбираються в сучасних технологіях, правда не всі. Якщо злий викладач вистежив і піймав вас за процесом списування, або в непідходящий момент шпаргалки розсипалися по парті, як конфеті, не робіть вигляд, що це все матеріалізувалося з повітря. Посміхніться, знизайте плечима й соромливо зізнайтеся, що писали все це два тижні підряд. Один факт такої уваги до свого предмета може зіграти у вашу користь. Не говорячи вже про те, що викладачам часто подобається, сам вигляд студента у такі моменти. Якщо ж спроби дістати шпаргалку лишилися "непоміченими", якщо викладач мовчить, виходить, він у принципі згодний з положенням речей. Тому не треба метушитися й оглядатися. І взагалі, шпаргалка. що спокійно лежить на столі привертає менше уваги ніж та, що з обережностями витягається з нижньої білизни. Але головна й незамінна шпаргалка - це наша голова. Так що, вдалої всім сесії, відмінних оцінок, високої стипендії й побільше фантазії.
Молодан Люба