Пам’ятаєте, як в дитинстві складали літачки з паперу та пускали їх з балконів чи просто друг в дружку? Або як робили паперові шапочки? Ну і точно кожен, хоч раз, але пробував робити паперовий кораблик! Можливо, тоді і не всі знали, що таке орігамі, але, самі того не знаючи, саме їм і займалися. Орігамі (в перекладі з японської – “служіння папір”) – це мистецтво складання паперу, а точніше – різноманітних фігурок з паперу (найчастіше тварин). Робиться це за допомогою геометричних згинів і складок.
Найчастіше в орігамі використовують квадратний аркуш паперу. Спочатку орігамі зародилося як розвага для дітей, але японський майстер Акіра Есідзава перетворив забаву на справжнє мистецтво, придумавши нові технології і умовні знаки для позначення схем. У 60-тих роках минулого століття орігамі отримало величезну всесвітню популярність, а також з’явилися різні його напрямки.
Не залишився цей вид мистецтва непоміченим і математиками. Приводом для цього послужила тема з геометрії: «Квадрат та його властивості». Як працювати за принципом: краще один раз побачити ніж десять почути, відчули на собі ліцеїсти І-го курсу. З вирізаних квадратів діти під керівництвом вчителя переконалися практично у всіх властивостях квадрата, які стосуються його кутів та діагоналей. А на завершення зуміли скласти і розмалювати веселі мордочки котиків та собачок А потім дитячій творчості не було зупинки: вони складили літачки, кораблики, хлопалки, капелюхи. Хвилюючим моментом уроку став тюльпан залишений кимось із ліцеїстів на столі вчителя…