середа, 11 квітня 2012 р.

Математика скрізь!


Якщо ви навчаєтесь, і навчання вам не в радість, особливо коли доводиться «зазубрювати»  напам’ять незрозумілі теорем з геометрії або складні  формули  з алгебри. А вчителька ще й хоче,  щоб з дробами виконував дії швидко, не говорячи вже про ці, що так складно вимовляються: синуси, косинуси,  тангенси. Тоді це повідомлення для вас. Прочитайте і задумайтесь. Можливо для  вашої майбутньої професії знадобляться знання з математики.

Для чого нам вивчати математику?
 
Математика – це одна із тих наук, основи якої були закладені  не рік, не два, і навіть і не сто років тому. Математика поряд з нами вже понад декількох  тисяч років  тому. Зараз навчаючись в ліцеї ви нехотя відвідуєте пари, з нетерпінням чекаючи її закінчення. Можливо запропоновані думки змінять ваше уявлення про цю стародавню науку.
Математика булла закладена ще дві тисячі років тому. Зараз ми звикли, що все миттєво старіє, для комп’ютера рік  - вже вирок. А Ви уявляєте, що все, що закладено дві тисячі років тому актуально до цих пір, що всі ці математичні закони і теореми, які були сформульовані відомими математиками тих часів до правильні до цих пір. Майже нічого не змінилося з того часу.
Математика скрізь!  Жителі Стародавнього Єгипту ніколи не побудували б свої Великі піраміди,  не знаючи законів математики. Здається немає нічого простішого як провести пряму лінію?! А щоб побудувати сторону піраміди необхідна лінія довжиною в декілька кілометрів! Єгиптянам вдалося додуматись, як розв’язати задачу і назавжди ввійти в історію.
Час ішов, світ змінювався навколо людей і на зміну простим задачам почали приходити все складні та складніші. Зараз людство не може обійтися простими рівняннями, вони почали думати в різних площинах, почали винаходити інші, неіснуючі, але ті, які полегшують життя площини. З'явилися формули похідних, формули тригонометрії, основи диференціального та інтегрального числення,  сформувалися таблиці похідних та інтегралів.  Незамінною частиною світу стали диференціальні рівняння та різні методи їх розв’язування.

Ви коли-небудь задумувалися, на основі чого будівельники роблять квартири. Відкрити Вам  один із секретів?! Оптимальне планування квартири, довжину, ширину коридору, розміри кімнат допомагають знайти прості функції. У вас є площа, основні параметри будинку (довжина, ширина), приблизний розмір коридору, на основі цього складається система  елементарних функцій, в яких відомими залишаються параметри кімнат, того, що вас цікавить.  Потім дана система зводиться до одного рівняння, диференціюється, досліджується на монотонність та знаходяться її точки екстремуму. Саме точки екстремуму і є оптимальними. Значення невідомих, отриманих в точках екстремуму і використовуються будівельниками.

Це тільки деякі факти із стародавньої історії математики, те, що  нас постійно оточує, але ми не завжди над цим задумуємося, адже все , що в нас є тільки завдяки математиці.

Немає коментарів: