пʼятниця, 30 березня 2012 р.

Святкуємо День народження числа Пі


 14 березня 2012 року
Лунала музика, звучав дитячий сміх, коли в стінах ліцею зустрічали свято «Дня народження числа Пі». Все відбувалося за правилами справжнього дня народження:  іменинники, конкурси, подарунки та святковий пиріг. Була і інтрига. Ліцеїсти з захоплення подивилися відеозвіт соціологічного опитування серед учнів та вчителів про  мобільне спілкування. Головний висновок полягав у тому, що будь-який штучний зв’язок не може замінити «живе» спілкування. Особливо хочеться подякувати кухарям, які зпекли такий чудовий пиріг до свята. Смачно, легко, весело зустрічати весну святом. 

 
Пі-число (число Pi) — число, яке дорівнює відношенню довжини кола до його діаметру. Пі-число  являє собою нескінченним десятковим дробом 3,14159265… Позначенням цього числа грецькою буквою π вперше користувався англійський математик У. Джонсон (1706), і воно стало загальноприйнятим після однієї з робіт петербурзького математика Л. Ейлера (1736). Назва та позначення π походить від початкової букви грецького слова περιφέρεια — периферія, коло.
Щорічно 14 березня відзначається Міжнародний день числа Пі.Свято було засноване у 1987 році фізиком з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3 / 14 - і час 1:59 збігається з першими розрядами числа π = 3, 14159. З того часу кожен рік люди не байдужі до математики відзначають День числа Пі.
У цей день прийнято читати хвалебні промови на честь числа Пі, його ролі в житті людства, актівисти малюють антиутопічні картини світу без Пі, печуть і їдять пі-ріг із зображенням грецької букви Пі або з першими цифрами самого числа, п`ють напої і грають в ігри, що починаються на пі, вирішують математичні головоломки і загадки тощо.
Історія числа Пі йшла паралельно з розвитком всієї математики. Деякі автори розділяють увесь процес на 3 періоди: стародавній період, протягом якого π вивчався з позиції геометрії, класична ера, що послідувала за розвитком математичного аналізу в Європі в XVII столітті, і ера цифрових комп`ютерів.


Немає коментарів: